WELLNESS – HOTEL VICTORIA

V. Žingora 9820, 036 01 Martin, Slovensko
Use your scrollwheel :)

-10% na vstup do wellness

Bazén
Pre ľudí hľadajúcich aktívny oddych vo wellness centre máme 15 metrov dlhý plavecký bazén s teplotou vody 26 – 27 °C ideálnou pre plávanie. Hĺbka vody je prispôsobená plavcom aj neplavcom. Po oddychu v bazéne sa na pohodlných lehátkach pri bazéne občerstvíte nápojmi a ovocím.

Whirlpool
Vírivý masážny bazén s kapacitou 4-6 osôb a teplotou vody 36– 38 °C je priestorom pre kompletné uvoľnenie a prekrvenie tela po náročnom pracovnom dni, túre či lyžovačke. Pobytom vo vírivej vani dožičíte svojmu telu výdatné teplo, masáž a silu, ktoré sú potrebné pre relax a rozcvičenie kĺbov a svalov.

Sauny
V komplexe Wellness & Spa sa nachádza niekoľko druhov sáun, blahodárne účinky saunovania si môžete vychutnať vo fínskej saune, infrasaune a v dvoch parných a bylinkových saunách.

FÍNSKA SAUNA

Priaznivo vplýva na imunitný systém a pôsobí preventívne proti chorobám z nachladnutia. Vplyvom vysokej teploty a nízkej vlhkosti vzduchu dochádza k značnému prekrveniu kože a k zvýšeniu telesnej teploty o 1-2°C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie tkanív zlepšuje elasticitu a pohyblivosť svalstva a kĺbov, a tým zmierňuje bolesti pohybového aparátu. Vyššia teplota aktivuje činnosť mazových žliaz, čím dochádza k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má značný kozmetický význam. Odporúčaný čas v tejto saune je max. 15 minút, teplota v saune je 90– 100° C, kapacita sauny je 8 osôb. Neodporúča sa pri srdcových ochoreniach, vysokom krvnom tlaku a vo veku nad 70 r.

INFRAČERVENÁ SAUNA

Predstavuje moderný spôsob saunovania, pri ktorom sa telo zahrieva z vnútra a dochádza k účinnému poteniu pri teplotách 35- 55°C. Infračervené žiarenie je neviditeľné pre oči s vlnovými dĺžkami od 0,07mikrónov do 15 mikrónov, ktoré sa nachádza pod spektrom červeného svetla, avšak jeho účinky na telo dokážeme cítiť ako tepelnú energiu. Účinné infračervené tepelné žiarenie preniká pod povrch kože do hĺbky až 3 – 4 cm (čiže väčšej hĺbky než suchá sauna) a vyvoláva celý rad liečebných a zdravie upevňujúcich procesov. Účinky infrasauny dožičiť i ľudia s kardiovaskulárnymi a dýchacími problémami, nakoľko podporuje krvný obeh.

PARNÉ BYLINKOVÉ SAUNY S VÔŇOU EUKALYPTU A ALPSKÝCH BYLÍN

Ide o spojenie parnej sauny a inhalácie bylinných aróm, ktoré priaznivo pôsobia na dýchacie cesty. Priaznivo pôsobí na pleť a vlasy, zbavuje organizmus nečistôt a pomáha prekrvovať pokožku. Výhodou parnej sauny je, že teplota dosahuje max. 60°C pri až 100% vlhkosti, je jej nižšia záťaž organizmu, preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom)

aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení cievnych stien a pri ochoreniach dýchacích ciest. Saunovanie v parnej saune navyše zbavuje telo únavy, navodzuje príjemný pocit relaxu a psychickej pohody. Odporúčaný čas v tejto saune je cca 15 min. pri teplote 40 až 55°C s vlhkosťou vzduchu 45 až 55°C

Pivné a bylinkové kúpele
Pripravili sme pre Vás unikátny zážitok formou kúpeľov, ktoré sa nachádzajú v samostatnej miestnosti vyhradenej exkluzívne len pre návštevníka kúpeľa

PIVNÉ KÚPELE

Pivný kúpeľ je blahodárna liečebná procedúra, ktorá výnimočne osvieži telo i ducha. Je to fungujúci regeneračný mechanizmus, ktorý sa využíval po celé stáročia. Už v starovekom Ríme sa účinky piva využívali ako súčasť kozmetickej terapie žien, aby mali pleť hladkú a vytónovanú.

Pre dosiahnutie priaznivého účinku pivných kúpeľov je potrebné dodržať správnu teplotu, zloženie a dobu trvania kúpeľa.

Podstatou tejto procedúry je pobyt v 37-38°C teplej vírivej vode , v ktorej sú rozpustené biologicky aktívne látky prítomné priamo v pive. Doba kúpeľa by nemala presiahnúť 20 minút. Hneď po kúpeli nasleduje odpočinok, ktorý podporuje celkové uvoľnenie tela.

Naša receptúra je zložená z kombinácie svetlého a tmavého piva, ktoré je vyrobené priamo v našom pivovare Victoria, s prídavkom chmelového mláta a pivovarských kvasníc . Prítomné aminokyseliny, B vitamíny, prírodné enzýmy, chmelové silice a celá rada stopových prvkov spolu s príjemným peelingom chmelových častíc urýchľujú odstránenie starých odumretých buniek z povrchu Vášho tela a tým umožňujú štartovať nový regeneračný proces. Kúpeľ podporuje metabolizmus a trávenie, pôsobí ukľudňujúco, odstraňuje únavu a stres a výsledkom je dokonalý pocit telesného i duševného oddychu.

Ponorte svoje problémy do regenerujúceho kúpeľa a doprajte si popri tom bohaté dúšky nášho domáceho pivečka. Príjemné účinky prírodného kúpeľa znásobí teplý zábal a nerušený oddych na lôžku.

Pre osoby s vysokým krvným tlakom , alebo alergické na bielkoviny , sacharidy, kvasnice prípadne chmel, doporučujeme využiť pivné kúpele len po porade s lekárom.

BYLINKOVÉ KÚPELE

Pre záujemcov o iný variant kúpeľov ponúkame možnosť využitia bylinkového kúpeľa, resp. kúpeľa v soli z mŕtveho mora.

Radi pre Vás pripravíme aromatický kúpeľ s vôňou bylín a s prísadou prírodných olejov, ktorý taktiež poskytne úľavu a odplaví stres a pocit vyčerpania.

Pozitívne účinky mŕtveho mora sú už dlhodobo známe a minerály v ňom obsiahnuté majú výrazné regeneračné a protizápalové účinky. Soľ , bahno a olejový kúpeľ z mŕtveho mora prečistí Váš organizmus a zlepší Vašu pohyblivosť.

A pre tých, ktorí majú odskúšanú vlastnú receptúru domácich kúpeľov, alebo radi experimentujú, pripravíme čistý kúpeľ do ktorého si sami môžete namiešať kúpeľ podľa vlastnej chuti a vôni.

Exkluzívne prostredie našich kúpeľov , nerušený oddych a relax Vám prinesú želanú regeneráciu a očistu od každodenných problémov.

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)

HungaryUkraineSlovakia